OFERTA SOLENERGA

DLACZEGO WYBRAĆ OFERTĘ SOLENERGA?

Oferta Solenerga jest najlepsza, ponieważ zarówno elementy instalacji fotowoltaicznej jak i jej wykonanie są najwyższej jakości i w najlepszej cenie. Stawiamy na polskie produkty wykonane wg. europejskich norm jakości, dlatego głównym dostawcą paneli jest Bruk-Bet Solar. Ceny naszych instalacji są bardzo konkurencyjne, co oznacza, że instalację wyższej jakości otrzymacie Państwo w cenie lepszej niż konkurencyjna składająca się z modułów o gorszych parametrach. Nasza firma wprowadza na rynek nowe standardy obsługi klienta, stawiając na nas, przekonacie się Państwo co znaczy profesjonalizm i transparentna oferta.

CO DAJE W STANDARDZIE FIRMA SOLENERGA?

Rozszerzyliśmy standardy i jakość obsługi. Solenerga oferuje w standardzie gwarancję na 15-lat na całą instalację. Technologia na najwyższym poziomie, panele które charakteryzują się większą wydajnością, wytrzymałością i minimalizacją strat energii oraz posiadają europejskie certyfikaty jakości. Troska i opieka nad klientem oraz monitorowanie rachunków przez rok od zainstalowania fotowoltaiki – Solenerga Control. Dodatkowo proponujemy naszym klientom możliwość taniego finansowania – mamy w ofercie najtańszy kredyt na rynku, wszystkie formalności można załatwić w trakcie wizyty naszego przedstawiciela i od razu otrzymać propozycję finansowania!

CO TO SOLENERGA CONTROL?

Solenerga Control to kompleksowa obsługa klienta. Specjaliści Solenerga na początek zadbają o to by instalacja spełniała Twoje potrzeby, zaplanujemy projekt i wszystkie niezbędne prace. Po zakończonym montażu również obejmiemy Cię opieką. Zweryfikujemy twoją fakturę i sprawdzimy, czy instalacja działa tak, jak zostało to zaplanowane.

NA CZYM POLEGA TANIE FINANSOWANIE?

Tanie finansowanie proponowane przez Solenerga powstało na bazie naszych relacji z instytucjami finansującymi. Tanie finansowanie to najtańsza na rynku propozycja finansowanie, gdzie RRSO wynosi 4,5 procent w kredycie do 10 lat.

PO JAKIM CZASIE OD MOMENTU PODPISANIA UMOWY ZOSTANIE WYKONANY MONTAŻ?

Solenerga gwarantuje montaż oraz zgłoszenie do zakładu energetycznego oraz zgłoszenie wniosku do programu Mój Prąd zostanie zrealizowany w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

JAKIE PANELE FOTOWOLTAICZNE OFERUJE SOLENERGA?

Oferowanym przez Solenerga standardem są panele monokrystaliczne Full Black. Solenerga stawia na współpracę z polskim producentem, Bruk-Bet Solar, który dostarcza produkty najwyższej jakości posiadające najlepsze na rynku certyfikaty. Szczegóły naszej współpracy z Bruk-Bet Solar oraz pełna oferta znajduje się u naszych przedstawicieli.

GDZIE MOŻNA KORZYSTAĆ Z OFERTY SOLENERGA?

Stworzyliśmy ofertę dla każdego na całym terenie Polski. W każdym regionie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy.

CZYM JEST FOTOWOLTAIKA?

CZYM SĄ OGNIWA FOTOWOLTAICZNE?

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – mały pierwiastek o dużej mocy, zbiera i przetwarza promienie światła z całej powierzchni paneli.

ILE ENERGII PRODUKUJĄ PANELE FOTOWOLTAICZNE?

Roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, ale wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

JAK PROMIENIE SŁOŃCA ZAMIENIAJĄ SIĘ W ENERGIĘ?

Promienie słoneczne padają na płytki krzemowe znajdujące się na Twoich panelach słonecznych i są przekształcane na energię. Najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają ją w prąd dla Twojej rodziny!

JAK MAGAZYNOWAĆ ENERGIĘ?

Najlepszym i najbardziej opłacalnym magazynem energii jest sieć elektroenergetyczna. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafia właśnie do niej. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.

CO SIĘ DZIEJE, JEŚLI NIE MA SŁOŃCA?

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

CO SIĘ DZIEJE Z ENERGIĄ, KTÓREJ NIE WYKORZYSTAM?

Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. W razie potrzeby możesz odebrać z niej aż swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.

CZY PANELE FOTOWOLTAICZNE PRODUKUJĄ ENERGIĘ W ZIMIE?

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

NASTĄPIŁA PRZERWA W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ. CZY MOJA INSTALACJA DZIAŁA I PRODUKUJE PRĄD?

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Gdyby tak się nie stało, a w pobliżu Twojego domu trwałyby prace serwisowe sieci, istniałoby ryzyko porażenia prądem.

FOTOWOLTAIKA W TWOIM DOMU

CO TO JEST MODUŁ HALF CUT?

HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module opartym na technologii krzemowej znajduje się 60 ogniw, w half cut 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy, w efekcie czego “połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do “całości”.

JAK DŁUGO TRWA INSTALACJA?

90% instalacji z naszej oferty indywidualnej realizujemy w 1 dzień, więc szybko cieszysz się oszczędnościami! Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się z nami na montaż.

PO JAKIM CZASIE OD MOMENTU PODPISANIA UMOWY BĘDZIE WYKONANY MONTAŻ?

Solenerga gwarantuje montaż, zgłoszenie do energetyki oraz zgłoszenie do programy Mój Prąd w 30 dni! Dbamy o klienta i chcemy, aby każdy z nich oszczędzał na energii jak najszybciej.

CZY INSTALACJA JEST BEZPIECZNA?

Instalacja od Solenerga jest w 100% bezpieczna, przyjazna dla środowiska, funkcjonalna oraz wpasowana w ideologię smart home.

CZY MUSZĘ OBSŁUGIWAĆ MOJĄ INSTALACJĘ?

Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.

CZY INSTALACJA ODPORNA JEST NA PRZEPIĘCIA?

Każda instalacja Solenerga zabezpieczona jest zgodnie z najwyższymi standardami. Dbałość o bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę to podstawa świadczonych przez nas usług.

JAKA JEST TRWAŁOŚĆ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH?

Producent przewiduje 25-letnią trwałość paneli słonecznych, ale są instalacje słoneczne w Europie, które działają zdecydowanie dłużej. Dodatkowo jako jedyni w Polsce, w standardzie udzielimy Ci 15-letniej gwarancji na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

CZY PANELE WYMAGAJĄ OKRESOWEJ KONTROLI?

Instalacje fotowoltaiczne od Solenerga są bezobsługowe. Praca instalacji monitorowana jest przez urządzenie techniczne które stale sprawdza jej działanie i informuje o ewentualnych nieprawidłowościach. Monitorowanie działania instalacji przez naszego eksperta oraz urządzenie eliminuje ryzyko nieprawidłowości praktycznie do zera.

CZY KONIECZNY JEST SERWIS?

Rozwiązania fotowoltaiczne od Solenerga nie wymagają serwisu. Nasi specjaliści podczas planowania i wykonywania inwestycji zadbają, aby sprzęt działał bezproblemowo i generował oszczędności przez wiele lat

JAK DŁUGA JEST GWARANCJA?

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi 12 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 25 lat. Inwerter i pozostałe elementy elektryczne posiadają 10-letnią gwarancję. Rękojmia na instalację fotowoltaiczną obowiązuje przez 3 lata.

CZY WYMIANA LICZNIKA NA DWUKIERUNKOWY JEST PŁATNA?

Wymiana licznika na dwukierunkowy jest bezpłatna i realizuje ją zakład energetyczny. W tej sprawie nieodpłatnie złożymy za Ciebie odpowiedni wniosek.

JAK OSZCZĘDZAM DZIĘKI WYBRANIU WŁAŚCIWEJ OFERTY?

Z Solenerga oszczędzasz od pierwszego dnia po instalacji paneli. Po spłacie kredytu twoja energia jest produkowana w 100% za darmo. Przy korzystaniu z energii słonecznej płacisz jedynie opłaty stałe za dystrybucje i korzystanie z sieci.

JAK DŁUGO BĘDĄ DZIAŁAŁY PANELE?

Dzięki 25-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. Panele będą produkowały energię tak długo, jak będziesz tego potrzebować.

CO TO JEST "KILOWATOPIK" / KILOWATT PEAK (KWP)?

Kilowat peak – kWp to moc szczytowa, czyli maksymalna, z jaką pracują panele słoneczne. Moc kWp określa się w warunkach STC (Standard Test Conditions), czyli w warunkach testowych, przy optymalnym nasłonecznieniu – 1000 W/m2 i temperaturze modułu fotowoltaicznego na poziomie 25°C.

ILE ENERGII ELEKTRYCZNEJ MOŻNA UZYSKAĆ Z 1 KWP?

W Polsce są optymalne warunki nasłonecznienia, które pozwalają na wydajną produkcję energii elektrycznej z fotowoltaiki. Dlatego z 1 kWp maksymalnie można uzyskać około 1000 kWh.

GŁOŚNA PRACA INWERTERA. CZY WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU?

Tak, wszystko jest w porządku. Inwerter (falownik) to urządzenie elektryczne, które często pracuje z dużą mocą. Odgłos buczenia dla tego typu urządzeń jest naturalny. Nie ma powodów do niepokoju. Dodatkowo inwerter (falownik) wyposażony jest w wbudowane zabezpieczenia, więc Twoja instalacja fotowoltaiczna jest w całości bezpieczna.

JEŚLI POGLĄD NA APLIKACJI NIE DZIAŁA, CZY MOJA INSTALACJA PRODUKUJE PRĄD?

Tak, Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca. Podgląd produkcji w aplikacji opiera się głównie na przesyle danych z inwertera (falownika) za pomocą sygnału internetowego. W momencie, gdy zabraknie tego sygnału, podgląd jest niedostępny. Jeśli internet ponownie zacznie działać, do aplikacji zostaną przesłane dane z inwertera (falownika) i podgląd będzie ponownie dostępny.

CZY TRZEBA WYMIENIAĆ BATERIE LUB ŁADOWAĆ AKUMULATORY?

Twój dach lub ogród doprowadzimy do stanu najbliższego sprzed montażu. Przed demontażem specjaliści Solenerga przeprowadzą wizje lokalną i ustalą warunki techniczne rozmontowania instalacji fotowoltaicznej.

CO TO MIKROINWERTER I KIEDY GO WYBRAĆ?

W mikroinwerterze prąd stały produkowany przez instalacje jest zamieniany na przemienny bezpośrednio przy każdym z modułów. Mikroinwertery są głównie polecane dla klientów które dachy są bardziej wymagające, takich które posiadają jaskółki i są narażone na zacienienia. Mikroinwertery polecane są wtedy, gdy klasyczne inwertery byłyby nieopłacalne.

JAK MOJA INSTALACJA WPŁYWA NA ŚRODOWISKO?

Wytwarzanie energii elektrycznej jest jednym z głównych czynników wpływających na stan środowiska. Wybierając energie słoneczną i ofertę Solenerga dbasz o środowisko i przyszłość swoich najbliższych. W ciągu 25 lat korzystania z instalacji fotowoltaicznej “zasadzisz” kilka tysięcy drzew, zaoszczędzisz 5 basenów wody oraz uchronisz świat przed 180 tonami toksycznego CO2.

BUDUJĘ DOM - CZY MOGĘ ZAINSTALOWAĆ FOTOWOLTAIKĘ?

Tak, na podstawie planów budowy oraz prognozowanego zużycia energii elektrycznej eksperci Solenerga dobiorą dla Ciebie optymalną instalację. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebujemy jedynie przyłącza do sieci energetycznej.

CZY MÓJ DOM MUSI BYĆ SPECJALNIE PRZYGOTOWANY?

Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmują się eksperci Solenerga. Wystarczy, że posiadasz wolną przestrzeń na instalację i przyłącz energetyczną.

CZY MOGĘ KORZYSTAĆ Z FOTOWOLTAIKI JEŚLI MÓJ DOM NIE JEST NOWY?

Oczywiście. Doświadczenie i wiedza ekspercka naszych specjalistów pozwala na dobranie optymalnej instalacji, która generuje oszczędności dla każdej nieruchomości.

GDZIE MOŻNA ZAMONTOWAĆ INSTALACJĘ?

Miejsce montażu instalacji zostanie dobrane przez eksperta. Specjalista Solenerga wybierze przestrzeń, która przyniesie najwięcej korzyści i zysku energetycznego oraz będzie odpowiadała twoim preferencjom.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ MÓJ DACH PO ZAMONTOWANIU INSTALACJI?

Powierzchnia dachu lub gruntu na którym instalowana będzie fotowoltaika się nie zmieni. Zainstalowane zostaną eleganckie panele, które idealnie wpasowują się w otoczenie i są zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym designem.

JAK ZMIENI SIĘ MÓJ RACHUNEK ZA PRĄD?

Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca to obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Na twoich rachunkach pozostaną opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci. Dodatkowo Solenerga zapewnia roczną opiekę ekspercką nad rachunkami i monitorowaniem oszczędności.